שנה טובה ומתוקה, שנת בריאות והצלחה מהוצאת מאגנס ** אנא שימו לב: לא ניתן כרגע להגיע לאסוף הזמנות באיסוף עצמי, ייתכנו עיכובים במשלוחי הספרים בתקופת החגים
חיפוש מתקדם
>מלח בחומות
מידע נוסף
שנה:
2009
דאנאקוד:
45-002042
ISBN:
978-965-540-044-1
עמודים:
239
שפה:
משקל:
350 גר'
כריכה:
כריכה רכה

מלח בחומות

בעריכת:
תקציר
מלח בחומות הוא רומנסה רבת רבדים המערבת מציאות ופנטזיה, עולם ישן וחדש, ים, שכונות ערביות עתיקות ומעברת עולים. בלב הספר ניצבת עכו עיר המסתורין וחושפת את חייה הפנימיים המרתקים, הרוחשים סודות, אהבות חוצות גבולות ושנאות ללא גבול. הגיבורות האמיתיות של הספר הן נשים: נשים ליליות-מרעילות, נשים חכמות-מגוננות, נשים אוהבות ונאהבות עד מוות וילדה סקרנית, כותבת נלהבת של מכתבים שהיא מטמינה בין סדקי החומה ובנבכי לבה, ממנו יצמח הספר הזה. הגברים הם גברים של פעם - רומנטיים, יצריים ופגיעים. הגיבורים מדברים ב"עכאווית" אותנטית ורגשותיהם הסוערים מזכירים לקורא כי העלילות הרבות, השזורות זו בזו, מתרחשות על שפת הים התיכון. יותר מכול מציג הספר את כוחה האינסופי של האהבה. מים רבים לא יכבו את האהבה, גם לא ימה של עכו.
מלח בחומות הוא מחווה יפהפייה לעכו ולתושביה, לעברה ולפולקלור העשיר שלה. הסופרת בת העיר, ד"ר כרמלה סרנגה, משיבה לה את כבודה האבוד, הראוי לה.
יהודית רותם

הרומן מלח בחומות מאת גרמלה סרנגה עוסק בעיר עכו. כמקום מפגש בין עמים, דתות ולשונות, כעיר בעלת היסטוריה ארוכה ועשירה מאוד, עכו היא מוקד הרומן שחושף את שכבותיה ומספר את סיפוריה בשפע פרטים ובנדיבות סיפורית. שילוב של עבר והווה, של אגדה ומציאות, של דמיון ושל היסטוריה, הרומן מצליח להראות את חיי היהודים והערבים בעיר, ביחד לחוד, אלו עם אלו ואלו ביחס לאלו. המשותף ליהודים (עולים וותיקים, אשכנזים ומזרחים), לערבים - וגם לכל מי שהגיע לעכו והתיישב בה במשך הדורות = הוא ההיספגות אל העיר המופלאה הזו והתרומה לסיפוריה, ולתולדותיה. ואת זאת משכילה המחברת לשזור לעלילת זיכרונות ואהבה מרתקת.
יורם מלצר
  • ספר מודפס
    $26
    $29
הנחת אתר ספר מודפס
$29 $26
הוספה לסל