>עברית בשניים
מידע נוסף
מו"ל:
שנה:
2017
דאנאקוד:
45-005827
ISBN:
978-965-350-170-6
עמודים:
350
שפה:
מהדורה:
שלישית 2019

עברית בשניים

עברית לרמה ב - למידה בדגש רב-תרבותי

תקציר

לפני רכישת הספר האלקטרוני אנחנו מבקשים להפנות את תשומת לבכם לדברים הבאים:
• השימוש בספר הוא מקוון. הספר לא ניתן להורדה למחשב רגיל/נייד בפורמט PDF או בכל פורמט אחר, למעט הורדה למכשירים ניידים באמצעות אפליקציית מאגנס, שזמינה בחנות האפליקציות App Store  או Google Play. 
• הספר המקוון אינו אינטראקטיבי, אלא הוא הוא ייצוג גרפי של הספר המודפס בלבד.
• לא יינתן כל החזר על ספרים אלקטרוניים לאחר הרכישה.
• כדי להפיק את המרב מספרי לימוד העברית שלנו אנחנו ממליצים להשתמש במהדורה המודפסת.
אנא הביאו בחשבון גורמים אלה לפני רכישת הספר המקוון. אנחנו מזמינים אתכם לכתוב לנו בכל שאלה לפני הרכישה.

הספר עברית בשניים לרמה ב' נכתב מתוך הצורך לשקף בחומרי הלימוד את החברה הישראלית על מגוון התרבויות בה, באמצעות הנכחת דמויות והוויית חיים בישראל של ימינו. 

בספר עשרה פרקים העוסקים בנושאים שונים, כגון מעמד האישה, אקולוגיה, נופים, בית, חינוך, שפה ועוד. התלמיד לומד להכיר את ההוויה הישראלית תוך כדי רכישת השפה והעמקה בה. הנושאים מדורגים מן הקל אל הכבד הן מבחינת הקושי (אוצר מילים, מבנים תחביריים ועוד) והן מבחינת מורכבות הטקסטים. 

בסוף כל פרק מקנחים בסיפור שנבחר בהתאם לנושא התוכן של הפרק ובהתאם לנושאים הלשוניים שנלמדים בו. עוד מובאים בסוף כל פרק תרגילי חיזוק מגוונים ליישום הנושאים הנלמדים, להעמקת הידע ולהעשרה.

בסוף הספר מופיע מילון לכל פרק בתרגום לערבית ולאנגלית.

דנה ספקטור ודליה רוט הן מורות בכירות ביחידה להוראת העברית בבית הספר לתלמידים מחו"ל באוניברסיטה העברית בירושלים. בעבר הן שיתפו פעולה בהוראה ובגיבוש תוכנית האזנה לתלמידים ברמת הביניים.

לצד ספר זה הופיע גם עברית בשניים: מדריך למורה, המציע מגוון דרכי הוראה, הסברים לנושאים הדקדוקיים והפניות למבחר סרטונים.


ביקורות ועוד

"[...] הספר עברית בשניים והמדריך למורה הנלווה אליו, בהחלט מרעננים את מדף הספרים להוראת עברית בהשכלה הגבוהה. הספר צועד צעד גדול קדימה הן בשימוש בתכנים רב-תרבותיים פנים-ישראליים תוך דגש על יחסי יהודים וערבים, והן בתכנים חוץ-ישראליים וגלובליים במהותם. גם החידושים הפדגוגיים שמתבטאים בשימוש נרחב בחומרים מקוונים ובהצעות להעשרת ההוראה הנמצאים במדריך למורה הם טובים ושימושיים ויוצרים בסיס לקורס שלם המקדם את ארבעת מיומנויות השפה." - HHE 2019, שירי גורן ודינה רוגינסקי

"לאחרונה סיימתי סמסטר עם כיתה ב (מתחילים) וכמעט סיימנו מחצית מן הספר שלכן. אמשיך איתם את הספר ברמה ב (מתקדמים) בסמסטר הבא. במפגש הסיום שאלתי אותם איך היה לעבוד עם הספר שלכן? והם אמרו שזה ספר מעניין, מעשיר, מיוחד ומאתגר.
אני מאוד אוהב לעבוד איתו וכמורה הוא מעניין אותי, החומרים מרתקים, אקטואליים, רב תרבותיים ומעשירים, ולכן אני חושב שהעניין שלי בספר מצית עניין רב בתלמידים." - אבירן רוימי מאולפן גורדון בתל אביב

"תוכנית הוא מלא בקטעי קריאה מעניינים, העוסקים בתרבויות השונות הנמצאות בישראל, יש בו ריבוי של תרגילים, ספרים אחרים ברמה הזו ואף ברמות אחרות, לוקים בחסר רב, או חסר בקטעי קריאה או חסר בתרגול רבים חסרים גם קטעי קריאה וגם תרגול." - מופת, מאת חיה פייג, דצמבר 2017