>עברית בשניים - מדריך למורה
מידע נוסף
מו"ל:
שנה:
2018
דאנאקוד:
45-831538
ISBN:
978-965-350-177-5
עמודים:
128
שפה:
משקל:
382 גר'
כריכה:
רכה

עברית בשניים - מדריך למורה

עברית לרמה ב', למידה בדגש רב-תרבותי

תקציר
הספר עברית בשניים לרמה ב': למידה בדגש רב־תרבותי נכתב מתוך הצורך לשקף בחומרי הלימוד את החברה הישראלית על מגוון התרבויות שלה. הספר מנכיח דמויות, רעיונות והוויית חיים בישראל של ימינו, שהיא פסיפס צבעוני עשיר ומעשיר. הלומד נחשף לנרטיבים תרבותיים שונים תוך כדי רכישת השפה והעמקה בה.

עברית בשניים: מדריך למורה
נועד ללוות את הספר. במדריך מובאים רעיונות והצעות כיצד ללמד את הטקסטים (קטעים, שירים וסיפורים) המופיעים בו. בנוסף, מובאים הסברים לנושאים הדקדוקיים ומבחר דרכים לתרגול.
לגיוון ההוראה צורפו למדריך הפניות למבחר סרטונים, המחזקים את ההבנה ומרחיבים את הידע של התלמיד. ליד כל קישור לסרטון מופיע קוד QR שניתן לסרוק אותו ולקבל את הסרטון. לכל הקטעים בספר יש קובצי שמע המלווים את ההוראה וניתן לרכוש אותם בנפרד בקישור זה

דנה ספקטור ודליה רוט הן מורות בכירות ביחידה להוראת העברית בבית הספר לתלמידים מחו"ל באוניברסיטה העברית. בעבר הן שיתפו פעולה בהוראה ובגיבוש תוכנית האזנה לתלמידים ברמת הביניים.
ביקורות ועוד
"החוברת נותנת מענה לפערים או חסרים שישנם בספר, נוחה לשימוש ומספקת עזר חשוב למורים בהכוונת הכיתה בצמוד למוצג בספר הלימוד הן ברמה התוכנית והן ברמה הדקדוקית." -  HHE 2019שירי גורן ודינה רוגינסקי