הרצאה של ד"ר בנימין מוזס לכבוד צאת ספרו "רקוויאם לאספירין"

ההרצאה תתקיים ביום שבת 24.7.2021 בשעה 19:00 ברחוב הבנים 33 רמת השרון -  בבית משפחת רובינשטיין (תחת כיפת השמיים)
להרשמה נא שלחו שם ומספר טלפון לאימייל marketing@magnespress.co.il

נושא ההרצאה:
האם הרפואה המדעית תשרוד את עידן הניאוליברליזם?

איך קרה שאספירין - תרופה שנמצאת בשימוש נפוץ כבר מאה שנה הפכה פתאום מסוכנת? איך אושרה תרופה לאלצהיימר בניגוד לכל הסטנדרטים המדעיים המקובלים? איך ההסכם שחתמה ישראל עם פייזר פוגע ברפואה המדעית? 

המרצה, ד"ר בנימין מוזס, שופך אור על אחורי הקלעים של סוגיות שמטלטלות את עולמות המדע והרפואה, ולעתים קרובות זורעות בלבול ובהלה בקרב הציבור ומעמיקות את חוסר האמון שלו ברפואה.
בספרו החדש, "רקוויאם לאספירין", שבו תתמקד ההרצאה, הוא מנסה לחשוף את השברים והפגמים במחקר הקליני – ולהציע גם דרך לתיקון הליקויים. 

המרצה ומחבר הספר:
בנימין מוזס הוא רופא פנימי ואפידמיולוג קליני. ועוסק במחקר עיוני של הממשק בין מדע רפואה וחברה. בעבר היה רופא בכיר במחלקה פנימית בבית חולים שיבא, מרצה בכיר לרפואה פנימית באוניברסיטת תל-אביב,  פרופסור חבר באפידמיולוגיה קלינית באוניברסיטת קולומביה בניו-יורק, מנהל יחידה לחקר החשיבה הקלינית במכון גרטנר, ומנהל מדעי של המכון הלאומי לחקר שירותי הבריאות ומדיניות הבריאות. מוזס פירסם מאמרים רבים בעיתונות המדעית ובעיתון "הארץ", וגם כ-9 ספרים. תוצאות מחקריו העיונים ראו אור בחמישה ספרים שיצאו בהוצאת מאגנס: "אדם חסר פנים – משבר הזהות של הרפואה המודרנית" "האמת של הרפואה המדעית" "הפוליטיקה של האמת המדעית", "להיות רופא – בעידן הבערות מרצון" ולאחרונה "רקוויאם לאספירין"

>רקוויאם לאספירין