יצחק טישלר

יצחק טישלר
קורות חיים

יליד תל אביב 1929.
נלחם בחטיבת "יפתח" של הפלמ"ח במלחמת השיחרור.
מחבר הספר "אחרונים על הרכס" המתאר את קורות מחלקת "מעוז" בחטיבת "יפתח", שהתפרסם ב"עם עובד" ולאחר מכן גם ב"דביר".
בוגר לימודי תואר משפטים, כלכלה וסוציולוגיה באוניברסיטה העברית.
מחלוצי הפופולריזציה של העיתונות הכלכלית בייחוד כעורך כלכלי של היומון "למרחב" וכבעל טור ב"ידיעות אחרונות". וכך גם בעל-פה, בייחוד בתכנית "על מספרים ואנשים" בקול ישראל ובמדור "הפוך על הפוך" (שם שהמציאה בעבורי השדרנית ענת דווידוב והפך למושג...) ביומן הכלכלה של רשת ב'. היה גם בין חלוצי הטיפול העיתונאי באיכות הסביבה ועל כך זכה בפרס מטעם הרשות לשמירת איכות הסביבה (אז, עדיין במשרד הפנים).
עסק בעבודות מחקר (בכלל זה על השימוש בכספי השילומים, על אפשרויות המלחמה בעוני ועל הבנייה להשכרה) וגם בעבודות תכנון סביבתי – בעיקר בתחום התיירות. לקחי עבודתי בנושאי הכלכלה והחברה הופיעו בספרי "הפיל הלבן" בהוצאת "דביר".
תרגם וערך מאות מאמרים שהופיעו ברבעונים מדעיים ובהוצאות אוניברסיטאיות וכן כעשרים ספרים, וביניהם: מרד הכושים, תולדות המחשבה הכלכלית, ארגונים פורמליים, שיקום השכונות. תרגם להוצאת מאגנס את ספרו של ברל לנג "מעשה ומחשבה בהשמדת העם הנאצית" ועתה את ספרו הקלסי של קיינס "התיאוריה הכללית של תעסוקה, ריבית וכסף". זאת מלבד מאמרים שהופיעו בקבצים שהוציאה מאגנס, בין השאר מפרי עבודתם של נחום גרוס ויהושע בן אריה. בשנתיים האחרונות יצאו לאור בתרגומו , בהוצאת "שלם", גם "משבר" (על מלחמת יום הכיפורים) של הנרי קיסינג'ר, "יתרון הדמוקרטיה" של נתן שרנסקי ו"יסודות הכלכלה" של תומס סואל.
3 תוצאות
keyboard_arrow_up