מבצע לכבוד החגים. מבחר גדול של ספרים בהנחות גדולות. בתקופת החגים יתכנו עיכובים במשלוחים. הזמנות שיתקבלו לאחר 13.9 יטופלו לאחר סוכות. שנה טובה ומתוקה, שנת בריאות והצלחה.
מבצע חגים
>הגירה קהילה הזדהות
מידע נוסף
מו"ל:
שנה:
2001
דאנאקוד:
45-151094
ISBN:
965-493-097-8
עמודים:
236
שפה:
משקל:
420 גר'
כריכה:
כריכה קשה

הגירה קהילה הזדהות

יהודי ארצות הברית בשלהי המאה העשרים

תקציר
יהדות ארצות הברית, הגדולה שבקהילות העם היהודי, ניצבת על פרשת דרכים. ההצלחה החברתית-כלכלית וההשתלבות בזרם המרכזי של סביבת הרוב מחוללות תמורות במחויבות הקבוצתית של היהודים. הם נתונים כיום קודם כול להשפעת המערכת החברתית, התרבותית והפוליטית האמריקנית, ורק במקום השני עומדת תת-המערכת היהודית.
ביטויי הזהות הקבוצתית של היהודים עוברים מן הזירה הציבורית אל מסגרות אישיות ומשפחתיות, בבחינת 'היה יהודי בביתך ואדם בצאתך'. אף אם למנהגי הבית מן העבר עדיין שמור מקום של כבוד, בנאמנות הקהילתית ניכרת מגמת היחלשות. יתרה מזו, צפוי כי בעתיד עוד ייטשטשו הזיכרונות המשפחתיים היהודיים, כיוון שילדים יהודים רבים גדלים במשפחות מעורבות.
ספר זה הוא מחקר סוציולוגי מקיף הבוחן תהליכים חברתיים ותרבותיים יסודיים בקרב יהודי ארצות הברית בימינו ואת קשרי הגומלין ביניהם. מוקד הספר בנדודי יהודים בתוך היבשת האמריקנית, המשקפים תהליכי השתלבות בחברה הכללית, ובהשפעת הנדודים על מבנה המשפחה ועל דפוסי ההתנהגות האתנו-דתיים של היהודים. סוגיות אלו נבחנות על סמך מסד הנתונים הטוב ביותר לביסוס מחקר חברתי על יהדות ארצות הברית, ובהקשר תאורטי רחב של תפקיד הזהות הקבוצתית באמריקה בת זמננו.