מבצע אביב! מבחר גדול של ספרים בהנחות גדולות כעת באזור המבצעים.

מועצה מדעית

המועצה המדעית מתמנה על ידי נשיא האוניברסיטה העברית והיא מופקדת מטעמו על הבחינה המדעית של כתבי היד המוגשים להוצאת מאגנס. המועצה היא הממליצה בפני ההוצאה אלו כתבי יד מתאימים להתפרסם בה ואלו לא. במועצה חברים מרצים וחוקרים מתחומי הידע השונים.


שרה סטרוּמזה (יו"ר)
פרופסור אמריטה בחוג לשפה וספרות ערבית ובחוג למחשבת ישראל באוניברסיטה העברית. כיהנה כרקטור האוניברסיטה בשנים 2008–2012. מחקריה עוסקים בהיסטוריה אינטלקטואלית בעולם הערבי בימי הביניים ובעיקר בפילוסופיה, תאולוגיה, פרשנות ופולמוס אצל מוסלמים וכן יהודים ונוצרים שכתבו ערבית. היא מתרכזת במעבר הידע והרעיונות בין קהילות תרבותיות שונות ובקווי הדמיון והשוני ביצירתן התרבותית של אותן קהילות.

אבנר דה שליט
אבנר דה שליט הוא פרופסור במחלקה למדע המדינה. מחקריו עוסקים בפוליטיקה של ערים ופוליטיקה של הגנת הסביבה, וכן עוני ומוחלשות פוליטית. המחקר הנוכחי עוסק באי שויון בעיר. הספר האחרון יצא לאור הוצאת אוקספורד ועוסק בקליטת הגירה בערים. כיהן בעבר כראש המחלקה וכדיקן הפקולטה למדעי החברה.

ימימה בן מנחם
פרופסור אמריטה לפילוסופיה באוניברסיטה העברית. עוסקת בעיקר בפילוסופיה של המדע אך גם בתחומים אחרים בפילוסופיה, כגון הפילוסופיה של ההיסטוריה והפרגמטיזם האמריקאי. ספרה 'קונבנציונליזם' יצא ב-2006 בהוצאת קיימברידג', וכרכים שערכה, או השתתפה בעריכתם, עוסקים בפילוסופיה של הילרי פטנם, בהסתברות ותפקידה בפיזיקה, במושג הביקורת ועוד. נושא מחקרה כיום הוא אילוצים סיבתיים בפיזיקה, כגון דטרמיניזם, לוקליות ועקרונות סימטריה.


מאיר בר-אשר
פרופסור בחוג לשפה וספרות ערבית באוניברסיטה העברית. חוקר האסלאם הקדום, מתמחה בעיקר בחקר השיעה הקדומה וכיתות שפרשו מתוכה, וכן עוסק בחקר הקוראן ופרשנותו וביחסי אסלאם-יהדות. כיהן כראש החוג לשפה וספרות ערבית, כראש המכון ללימודי אסיה ואפריקה וכסגן ראש מכון בן צבי לחקר קהילות ישראל בארצות האסלאם.


ורד נעם
פרופסור לתלמוד בחוג לפילוסופיה יהודית ותלמוד באוניברסיטת תל אביב. כלת פרס ישראל בתחום חקר התלמוד לשנת תש"ף.


ענת זוהר
פרופסור בבית הספר לחינוך באוניברסיטה העברית. בין פרסומיה ספרים ומאמרים רבים העוסקים במעבר מהוראה שעיקרה מסירת מידע להוראה שעיקרה חקר ופיתוח חשיבה. בשנים 2009-2006 שימשה כיו"ר המזכירות הפדגוגית במשרד החינוך.


מנחם בלונדהיים
פרופסור לתקשורת ולהיסטוריה באוניברסיטה העברית, משמש בה כראש מכון המחקר על שם הארי ס. טרומן לקידום השלום. מחקריו מתגדרים בשדה המתוחם על ידי מחקר התקשורת, טכנולוגיות חדשות, היסטוריה אמריקנית והיסטוריה יהודית. משמש גם כראש התכנית בלימודים אמריקניים בא"ע, יו"ר הארכיון לקולנוע יהודי ע"ש סטיבן שפילברג וחבר במועצה האקדמית של מכון פאלק, מכון דייויס, מרכז מינרבה לזכויות אדם, קבוצת AIX, Scholas Occurrentes וארגונים אחרים.

מיכאל קרייני
פרופסור למשפטים וראש הקתדרה למשפט בינלאומי ע"ש ברוס וו. ויין באוניברסיטה העברית. כיהן כדיקן הפקולטה למשפטים, כמנהל המייסד של המרכז לחקר הרב-תרבותיות והמגוון, כמנהל מכון סאקר למחקרי חקיקה ומשפט השוואתי וכמנהל מרכז מינרבה לזכויות אדם. תחומי התמחותו הם משפט בינלאומי פרטי ובינדתי, רב תרבותיות ופרוצדורה אזרחית. 

מנואלה קונסוני
מנואלה קונסוני, היא פרופסור בחוג להיסטוריה של עם ישראל ויהדות זמננו ובחוג ללימודים רומאניים באוניברסיטה העברית ומופקדת על הקתדרה לחקר השואה על שם פלה ואדם סטארקופ. תחומי המחקר שלה הם: היסטוריה  של השואה ספרות והשואה; היסטוריה של אנטישמיות וגזענות; היסטוריה מודרנית של יהודי איטליה; היסטוריה איטלקית מודרנית ובת זמננו; היסטוריה פוליטית וחברתית של אירופה של עת החדשה המאוחרת.


משה הלברטל
פרופסור למחשבת ישראל ופילוסופיה באוניברסיטה העברית ופרופ' למשפטים באוניברסיטת ניו יורק.