מועצה מדעית

המועצה המדעית מתמנה על ידי נשיא האוניברסיטה העברית והיא מופקדת מטעמו על הבחינה המדעית של כתבי היד המוגשים לה. המועצה היא הממליצה בפני ההוצאה אלו כתבי יד מתאימים להתפרסם בה ואלו לא. במועצה חברים מרצים וחוקרים מתחומי הידע השונים.


דניאל שוורץ
פרופסור מן המניין בחוג להיסטוריה של עם ישראל ויהדות זמננו באוניברסיטה העברית. מחקריו עוסקים בתקופת הבית השני, ובין ספריו תרגומים מפורשים ל"ספר מקבים" ול"חיי יוסף" מאת יוסף בן מתתיהו. משנת 2020 משמש כמנהל האקדמי של בית הספר "ג'ק, ג'וזף ומרטון מנדל ללימודים מתקדמים במדעי הרוח".

יהושע לוינסון
פרופסור בחוג לספרות באוניברסיטה העברית. חוקר ומלמד את ספרות המדרש והאגדה בספרות חז"ל. עוסק בפואטיקה תיאורית של ספרות המדרש וכן תיאורי מסעות בכתבי חז"ל.

פזית בן-נון-בלום
פרופסור במחלקה למדע המדינה באוניברסיטה העברית ומנהלת המעבדה לפסיכולוגיה פוליטית. מחקריה מתמקדים ביחסים בין מוסר ודת לערכים דמוקרטיים ולחשיפה של סמלים תרבותיים במרחב הציבורי.

יוסף ויצטום
דוקטור בחוג לשפה וספרות ערבית באוניברסיטה העברית. מחקריו עוסקים בקוראן ופרשנותו, בספרות החדית', בספרות הסורית הקדם-אסלאמית ובגלגולי מסורות מדרש בין יהדות, נצרות ואסלאם.

ענת זוהר
פרופסור בבית הספר לחינוך באוניברסיטה העברית. בין פרסומיה ספרים ומאמרים רבים העוסקים במעבר מהוראה שעיקרה מסירת מידע להוראה שעיקרה חקר ופיתוח חשיבה. בשנים 2009-2006 שימשה כיו"ר המזכירות הפדגוגית במשרד החינוך.

מנחם בלונדהיים
פרופסור לתקשורת ולהיסטוריה באוניברסיטה העברית, משמש בה כראש מכון המחקר על שם הארי ס. טרומן לקידום השלום. מחקריו מתגדרים בשדה המתוחם על ידי מחקר התקשורת, טכנולוגיות חדשות, היסטוריה אמריקנית והיסטוריה יהודית. משמש גם כראש התכנית בלימודים אמריקניים בא"ע, יו"ר הארכיון לקולנוע יהודי ע"ש סטיבן שפילברג וחבר במועצה האקדמית של מכון פאלק, מכון דייויס, מרכז מינרבה לזכויות אדם, קבוצת AIX, Scholas Occurrentes וארגונים אחרים.

מנואלה קונסוני
מנואלה קונסוני, היא פרופסור בחוג להיסטוריה של עם ישראל ויהדות זמננו ובחוג ללימודים רומאניים באוניברסיטה העברית ומופקדת על הקתדרה לחקר השואה על שם פלה ואדם סטארקופ. תחומי המחקר שלה הם: היסטוריה  של השואה ספרות והשואה; היסטוריה של אנטישמיות וגזענות; היסטוריה מודרנית של יהודי איטליה; היסטוריה איטלקית מודרנית ובת זמננו; היסטוריה פוליטית וחברתית של אירופה של עת החדשה המאוחרת.

משה הלברטל
פרופסור למחשבת ישראל ופילוסופיה באוניברסיטה העברית ופרופ' למשפטים באוניברסיטת ניו יורק.