ניתן לבצע הזמנות באיסוף עצמי
ספרים ב 49 ₪
>התערבות מקצועית בקבוצות
מידע נוסף
מו"ל:
שנה:
1995
דאנאקוד:
45-831565
ISBN:
965-350-038-4
עמודים:
176
שפה:
משקל:
450 גר'
כריכה:
רכה

התערבות מקצועית בקבוצות

תקציר

כל התערבות של איש מקצוע בקבוצת אנשים - תהא זו קבוצה טיפולית, תמיכתית, חברתית או כל קבוצה שהיא - דורשת שילוב של מדע עם אמנות. מתערב מקצועי חייב לבדוק בצורה שיטתית את התועלת והיעילות שבהתערבותו, אבל בתור אמן הוא יכול להיות יצירתי וספונטני בבחירתו ובשימושו באמצעים ובטכניקות של התערבות.

ספר זה מתייחס לשני הפנים האלו של ההתערבות המקצועית, ומציג מבט חדש על המרכיבים השונים שלה. הספר מחולק לשלושה חלקים: החלק הראשון מתייחס למושגי יסוד ולדרכי מדידת ההתערבויות ותוצאותיהן; החלק השני מנתח את הספרות המקצועית שנכתבה בעברית בשנים 1992-1982 בהתאם למסגרת שהוצגה בחלק הראשון; החלק השלישי מציג כלים מדעיים רב-שימושיים, שעשויים לעזור למתערב המקצועי באבחון, בהתערבות ("טיפול") ובהערכה. בסוף כל פרק מובאת ביבליוגרפיה, ולחלק מהביבליוגרפיות נוספו גם הערות. לאורך הספר כולו הושם הדגש על הספרות המקצועית בעברית ועל הניסיון הישראלי בהתערבות בקבוצות.

הספר מיועד לעובדים סוציאליים, לפסיכולוגים, לפסיכיאטרים, לאחיות, ליועצים חינוכיים, למורים, לקרימינולוגים קליניים, למרפאים בעיסוק, לפיזיותרפיסטים ולכל בעל מקצוע אחר שעבד עם קבוצות בעבר או שמתכוון לעבוד אתן בעתיד .