חודש הספר הגיע! עכשיו באתר מבצע 1+1 ומבצעים נוספים, מאות ספרים מעניינים מחכים לכם באזור המבצעים
1+1
>ישו
מידע נוסף
מו"ל:
בשיתוף:
  • דביר
שנה:
2009
דאנאקוד:
45-622006
ISBN:
978-965-517-414-4
עמודים:
255
שפה:
משקל:
400 גר'
כריכה:
כריכה רכה

ישו

תקציר

הביוגרפיה של ישו מאת פרופסור דוד פלוסר היא פרי של כארבעים שנות מחקר על מי שיכול להיחשב כדמות הידועה ביותר מתקופת הבית השני.
גישתו האנליטית הנועזת של פרופ' פלוסר מצריכה חשיבה מחודשת על אופן קריאתנו המקורות הספרותיים. הוא מנצל במחקרו את שפע המידע החדש של המאה הראשונה לספירה לאור מגילות ים המלח , המחקר ההיסטורי העדכני ותגליות ארכיאולוגיות.
התוצאה של מפעל ביוגרפי זה היא דיוקן של ישו הזוכה לעומק נוסף, משום שהוא מואר בהקשרם הפנימי של המחשבה והחיים היהודיים במאה הראשונה לספירה. אין ספק כי קוראים יהודים ונוצרים כאחד ימצאו אתגר בתוצאות מחקרו של פלוסר.
ספר זה מבוסס על חיבורו המוקדם של פלוסר משנת 1968, אולם בעיקרו הוא נכתב מחדש כדי לשלב את שפע המידע החדש שנצטבר במהלך השנים. אם המהדורה הראשונה, שאזלה מזמן, שיקפה את ראשית מחקרו של פלוסר על ישו ההיסטורי, הרי ספר זה שהתפרסם באנגלית 1998 ומופיע עתה בעברית, הוא פרי הבשלתו של המחקר.

אפשר להשיג ספר זה גם באנגלית כאן.

ביקורות ועוד

ישראל היום, דרור אידר, דצמבר 2010
NRG, מאת: אבי לבקוביץ, פברואר 2010
"תרגום חדש של "ישו" מאת דוד פלוסר הוא חג, תענוג אמיתי לקריאה [...] הספר מרתק [...] כתיבתו של פלוסר היא דוגמה נדירה לכתיבה אקדמית של ממש, שאיננה מחזור משעמם של תפלות, עם או בלי סטטיסטיקות, עם או בלי ציטוטים ארכניים מ"תיאוריות" חסרות שחר, עם או בלי קורפוס מנופח של הערות שוליים."הארץ, מאת יצחק לאור, אוגוסט 2009
נוריתה, מאת: מרדכי לוי, דצמבר 2009