הוצאת מאגנס ממשיכה לתת שירות גם בימים אלו, אך במתכונת מצומצמת. ניתן לבצע הזמנות באתר ולקבל משלוחים. נעדכן בכל שינוי לפי הצורך. האוניברסיטה סגורה, ולכן נבקש בעת ביצוע הזמנה לא לבחור באפשרות איסוף עצמי. יש לברר מראש גם לגבי שירות צ'יטה המפנה חבילות לבתי עסק. באיחולי בריאות טובה, צוות מאגנס
חיפוש מתקדם
>מבנים אלגבריים
מידע נוסף
מו"ל:
שנה:
2018
דאנאקוד:
45-391014
ISBN:
978-965-7763-34-6
עמודים:
326
שפה:
משקל:
1000 גר'
כריכה:
רכה

מבנים אלגבריים

חבורות, חוגים ושדות

תקציר

חבורות, חוגים ושדות הם אבני הבניין של האלגברה המודרנית כפי שהתגבשה במאתיים השנים  האחרונות, ומשמשים כלים חשובים בכל ענפי המתמטיקה.

ספר זה בונה בצורה שיטתית ומסודרת את יסודות האלגברה המודרנית, כהמשך לקורס ראשון באלגברה לינארית. הפרקים העיקריים של הספר עוסקים בתורת החבורות, תורת החוגים ותורת השדות (כולל תורת גלואה). משובצים בו תרגילים רבים, וכן מדגם שימושים במדעי המחשב.

הספר פותח לקורא העברי צוהר לעולם המופלא של האלגברה, ותואם את תוכנית הלימודים בנושא לשנים ב' וג' בחוגים למתמטיקה ברוב מוסדות ההשכלה הגבוהה בארץ. כמו כן הוא הכנה מתאימה לתחומים מתקדמים יותר כגון תורת ההצגות, חבורות לי, גיאומטריה אלגברית ותורת המספרים.

"הספר כתוב בהרבה השראה, החל מסגנון הכתיבה הקולח, דרך בחירת ההוכחות והנושאים לכל אורך הספר, ועד לתכנונו הכללי, שהוא מרהיב. ניכר מאמץ מתוכנן ועקבי של המחברים להעלות את הקורא מעל לרמה של הפרטים הטכניים ולעמת אותו עם מהות העניין". (פרופ' יאיר גלזנר, אוניברסיטת בן-גוריון).

(ספר קורס)