****מבצע אלקטרוני*** הנחות גדולות על ספרים אלקטרוניים, עכשיו באתר!
חיפוש מתקדם
>מודרניות נזילה
מידע נוסף
מו"ל:
שנה:
2007
דאנאקוד:
45-680001
ISBN:
978-965-493-328-5
עמודים:
212
שפה:
משקל:
320 גר'
כריכה:
כריכה רכה

מודרניות נזילה

תקציר

בספרו 'מודרניות נזילה' בוחן זיגמונד באומן כיצד עברה החברה בת זמננו מהתנהלות 'כבדה' ו'מוצקה' הממוקדת בחומרה להתנהלות 'קלה' ו'נזילה' המבוססת על תוכנה. מעבר זה חולל שינוי עמוק בכל מערכות החיים ובכל ההיבטים של המצב האנושי.

הריחוק וחוסר הנגישות של בני האדם אל המבנה המערכתי הגלובלי, והמצב הנזיל והבלתי מובנה של היחד האנושי, קוראים לחשיבה מחודשת על מושגים ששימשו בעבר לתיאור ההתנסות האנושית וההיסטוריה המשותפת של בני האדם. הספר מוקדש למשימה הזאת. המחבר בוחר בחמישה מושגי יסוד המעניקים משמעות לחיים המשותפים – אמנציפציה, אינדיווידואליות, זמן ומרחב, עבודה וקהילה – ומתחקה אחר שינויי המשמעות שחלו בהם במהלך המעבר למודרניות הנזילה ואחר יישומיהם המעשיים.
הספר מזמן לקורא ניתוח מזהיר של תנאי החיים החברתיים והפוליטיים המשתנים, מפרי עטו של אחד מהוגי הדעות המקוריים ביותר בימינו. הוא מתוסף לספרים אחרים של באומן, וביניהם 'גלובליזציה: ההיבט האנושי' (2002) ו'אהבה נזילה' שעומד להופיע בהוצאת מאגנס.

ביקורות ועוד

הארץ, "הסוציולוג הפולני-יהודי זיגמונט באומן, מחשובי הוגי הדעות בזמננו, מת בגיל 91", מאת: עפר אדרת, ינואר 2017

" באומן הוא כנראה אחד האנשים החכמים ביותר החיים בעולם היום. הסוציולוג הפולני-אנגלי-יהודי, שהעביר כמה שנים בישראל... ניסח כמה מהתיאורים המשפיעים ביותר של החברה והתרבות בתקופתנו..." -ידיעות אחרונות, מאת: עפרי אילני, מרץ 2013

"באומן מבקש להחזיר את הסוציולוגיה אל המוסר ואת המוסר – אל הסוציולוגיה”, כתב פרופ’ יהודה שנהב בהקדמה למהדורה העברית של אחד מספריו הקודמים של באומן, “מודרניות נזילה”. לפי שנהב, “בעולם שבו סוציולוגים, כמו טכנוקרטים רבים אחרים, רואים עצמם כסדרנים, מהנדסים ומאבטחים של הסדר החברתי (…) מחפש באומן את הסוציולוג המוסרי והפוליטי. סוציולוג שאינו מסתובב במסדרונות הכוח, זה שמבקר את המלחמה כלא־מוסרית, זה שאינו נדבק בהתלהמות הלאומנית הפושה במקומותיו, מבקר את התפרקות מדינת הרווחה, את שנאת הזרים ואת האינסטרומנטליזציה של השיח החברתי”. - הארץ, מאת: אבנר שפירא, פברואר 2013

המרחב הציבורי, מאיר עמור, 2010

על מנהיגים המצפים לבוא הברבור השחור,
בעז תמיר אוגוסט 2010

הד החינוך אוגוסט 2007