מבצע אביב! מבחר גדול של ספרים בהנחות גדולות כעת באזור המבצעים.
>על הנאציזם בעברית
מידע נוסף
מו"ל:
שנה:
2001
דאנאקוד:
45-812983
עמודים:
130
שפה:
משקל:
330 גר'
כריכה:
רכה

על הנאציזם בעברית

ההיסטוריוגרפיה בעברית של הרייך השלישי

תקציר

גרמניה הנאצית מרתקת כבר למעלה מששים שנה הסטוריונים, סוציולוגים וחוקרים רבים אחרים. מאות חוקרים עמדו על הבטחים שונים בתולדות הנאציזם מתוך נסיון להבין את התופעה הנאצית ולהסבירה, איש איש בדרכו. אין צורך להסביר מדוע בארץ העניין בגרמניה הנאצית רב במיוחד. על הנאציזם בעברית בודק כיצד מוצג הנאציזם בספרי היסטוריה עבריים (מקור ותרגום), מהו היחס בין הדרך בה הוא מוצג לקורא הישראלי למקובל בעולם, ומה ניתן ללמוד מכך על התרבות הישראלית. הספר בוחן את המגמות והתפיסות המרכזיות בספרים על הנאציזם, בביקורות על ספרים אלו ובספרי הלימוד. כמו כן לראשונה מוצגת בפני הקורא העברי תמונה רחבה של הכתיבה ההיסטורית על הנאציזם בעולם על הסוגיות המרכזיות המעסיקות את החוקרים בנסיונם להבין את התופעה.

האם היטלר היה אכן מנהיג כל יכול, כפי שנוטים לראותו בארץ, או שמא היה "דיקטטור חלש" בלבד? האמנם מדיניות החוץ הנאצית כוונה על ידי תכנית-על מפורטת או שהתפתחה בהתאם לנסיבות? כיצד הגיע הרייך השלישי לידי השמדת היהודים? האם הייתה כוונה מוקדמת להשמיד את יהודי אירופה, או שהשמדת היהודים החלה בעקבות יוזמות מקומיות?

שאול קציר דן בשאלות אלו ובאחרות, תוך הצגת חידושים רבים וחשובים עבור הקורא הישראלי. עניין מיוחד ימצא הקורא בממצאים על המגמות הרווחות בכתיבה ההיסטורית בעברית ועל ההתפתחויות שחלו במגמות אלו. הדיון בכתיבה בעברית על הנאציזם חושף מסקנות מעוררות מחשבה על התרבות הישראלית בכלל ועל יחסה לנאציזם בפרט. על הנאציזם בעברית מציעה קריאה מאלפת ומרתקת לכל המתעניין בתרבות הישראלית והתמודדותה עם שאלות מרכזיות המעצבות אותה. ניתוח הסוגיות המרכזיות בחקר והבנת הנאציזם יחד שלכל המתעניינים בתקופה, לומדיה ומלמדיה.

  • ספר מודפס
    $12
    $13
הנחת אתר ספר מודפס
$13 $12
הוספה לסל