חודש הספר הגיע! עכשיו באתר מבצע 1+1 ומבצעים נוספים, מאות ספרים מעניינים מחכים לכם באזור המבצעים.
ספר אלקטרוני במבצע
>מבטי קרבה
מידע נוסף
מו"ל:
שנה:
2009
דאנאקוד:
45-005242
ISBN:
978-965-493-429-9
עמודים:
604
שפה:

מבטי קרבה

מחשבות של סרטים

תקציר

"סרטים כמו בני אדם, רוצים שיאהבו אותם בזכות עצמם. כך קל להם להשיב אהבה".

מבטי קרבה עוסק בכושרו האינטלקטואלי וברב-גוניותו של הקולנוע מאז יומני האחים לומיאר משלהי המאה התשע עשרה ושל מריי רוזנברג הארץ ישראלי מראשית המאה העשרים, דרך יצירות מופת עולמיות (של היצ'קוק, ולס, גודאר ועוד) ועד מיטב הסרט הישראלי (מ'סאלח שבתי' ו'מציצים' עד 'ביקור התזמורת', ו'ואלס עם באשיר').

המחבר דן בשפה בהירה וצלולה בתמורות הרבות שעברו על יחסי סרט-צופה מאז נוצרו הסרטים הראשונים ועד ראשית שנות האלפיים: מצלמות אלקטרוניות זולות וקלות-תפעול, עריכה דיגיטלית, אנימציה ממוחשבת, אינטרנט ודי-וי-די מגשימים מול עינינו את החזון של 'קולנוע עט'. צילום סרטים ועיון בסרטים הופכים לנחלת הכול, הם נגישים ורב-גוניים כמו כתיבה וקריאה. בה בעת מאיימת תרבות הרייטינג על חיוניותם של הסרטים ועל כושרם האינטלקטואלי והרגשי של הצופים. כך הולך ומחריף העימות בין מיטב יצירות הקולנוע בישראל ובעולם לבין תרבות הרייטינג המדכאת והמדלדלת את היצירה המקורית ואת מקוריות היצירה – ועמן את האינטליגנציה של הצופה.

מבטי קרבה זכה בפרס בהט לספר העיון המקורי הטוב לשנת תשס"ז.
ביקורות ועוד

"הספר בהחלט ראוי לפרס על המקוריות, על התובנות, על הסגנון, אך גם על האהבה העמוקה לסרט הטוב" - יגאל בורשטיין, אמן הקולנוע, כותב תאוריה בפרוזה.
"הספר מאיר עיניים והוא יקרב את התחום לקהל הקוראים" - פרופ' יהודה (ג'אד) נאמן, אוניברסיטת תל אביב.