הוצאת מאגנס ממשיכה לתת שירות גם בימים אלו, אך במתכונת מצומצמת. ניתן לבצע הזמנות באתר ולקבל משלוחים. נעדכן בכל שינוי לפי הצורך. האוניברסיטה סגורה, ולכן נבקש בעת ביצוע הזמנה לא לבחור באפשרות איסוף עצמי. יש לברר מראש גם לגבי שירות צ'יטה המפנה חבילות לבתי עסק. באיחולי בריאות טובה, צוות מאגנס
חיפוש מתקדם
>מבוא לזיהוי תרכובות אורגניות בשיטות ספקטרוסקופיות
מידע נוסף
מו"ל:
שנה:
2013
דאנאקוד:
45-813051
ISBN:
978-965-350-125-6
עמודים:
467
שפה:
משקל:
760 גר'
כריכה:
רכה

מבוא לזיהוי תרכובות אורגניות בשיטות ספקטרוסקופיות

תקציר

בעבודה בהוראה, במחקר ובתעשיה בכימיה אורגנית וברוקחות, הכרחי להשתמש בשיטות זיהוי שונות לאשר מבנה של תרכובות אורגניות שהוכנו או בודדו בראקציה ולקבוע את נקיונן. לצורך בדיקות הללו משתמשים הרבה בשיטות ספקטרוסקופיות.
הספר עוסק בזיהוי תרכובות אורגניות בשיטות ספקטרוסקופיות הבאות: מס ספקטרומטריה, תמ"ג NMR של פרוטונים (H-NMR) ושל פחמן C 13 (C-NMR), ספקטרוסקופיה באינפרה אדום (IR) ובאולטרה סגול (UV). לכל השיטות יש הקדמה תאורטית מפורטת ואחרי כן הדגמות בשימוש שלהן בפיתרון תרגילים.

הספר מבוסס על ניסיונו של המחבר במתן קורס כזה לתמידים, הספר מכיל הרבה תרגילים פתורים, לפי השיטות השונות, וכן בשיטות משולבות. הפתרונות נעשו שלב אחרי שלב באופן סיסטמטי ודידקטי עד הוכחת מבנה התרכובות באופן סופי, כיד להקנות מיומנות לתלמיד בזיהוי תרכובות אורגניות לא מסובכות במיוחד. בסוף הספר, יש פרק מיוחד המכיל תרגילים לא פתורים, אבל עם אפשרות לדעת, מהנתונים הכלליים שנמסרים על החומר, אם התלמיד פתר נכונה את התרגיל.

הספר מיועד כקורס מתחיל בספקטרוסקופיה ובזיהוי תרכובות אורגניות בשיטות ספקטרוסקופיות לתלמידי כימיה (או רוקחות) באוניברסיטאות ובמכללות, הן כמקצוע ראשי והן כמקצוע משני, שיעזור להם לקבל מיומנות בשיטות ספקטרוסקופיות שונות המשמשות לפנוח מבנה של תרכובות אורגניות. בספר ניתנה הדרכה איך לגשת באופן סיסטמטי לזיהוי תרכובות אורגניות.