הנחות גדולות על מבחר ספרים החל מ - 35 ₪ - לתצוגת הספרים המשתתפים במבצעי האתר לחצו על "מבצעים"

יהוידע עמיר

הרב פרופ` יהוידע עמיר הוא פרופסור מן המניין למחשבה יהודית בהיברו יוניון קולג` בירושלים. את התואר השלישי קיבל בשנת 1994 מהאוניברסיטה העברית בירושלים, שם שימש גם כמרצה עד שנת 2004. בשנה זו הוסמך לרבנות על ידי היברו יוניון קולג` ושנה אחר כך נתמנה לחבר סגל בקולג`. בשנים 2009-1999 עמד בראש התכנית הישראלית לרבנות של הקולג` בירושלים, עיצב את דרכה והנהיג אותה. בשנים אלה הוסמכו רוב הרבות והרבנים המתקדמים הפועלים בארץ. בתקופה זו תרם תרומה מכרעת גם להתפתחות תחום הליווי הרוחני ולקיומו של מרכז בלאושטיין וסייע בהתפתחות תכנית ההתמחות בחינוך יהודי פלורליסטי של הקולג`. הרב יהוידע עמיר הוא חבר פעיל במועצת הרבנים המתקדמים בישראל (מר``ם) ומשרת בתקופות שונות כחבר מזכירות המועצה. הוא יו``ר הוועדה לעניינים רעיוניים המשותפת למר``ם ולתנועה ליהדות מתקדמת בישראל.

מחקריו עוסקים בשורה של הוגים יהודיים בני העת החדשה ובסוגיות יסוד שעימן מתמודדת הגות זו. ספריו: ``דעת מאמינה: עיונים במשנתו של פרנץ רוזנצוויג`` (2004); ``קול דממה דקה: מחשבות אמונה וביקורת (2009). בעריכתו ראו אור בתחום האקדמי, בין היתר: ``דרך הרוח: ספר היובל לאליעזר שביד (2 כרכים; 2005); פרנץ רוזנצוויג, ``הספרון על השכל הבריא והשכל החולה`` (2005); נחמן קרוכמל, ``מורה נבוכי הזמן`` (2011).

בתחום הדתי-רבני, ראו אור בעריכתו, בין היתר: ``הגדה לזמן הזה: הגדה לפסח של היהדות המתקדמת בישראל`` (2009; יחד עם הרבה ד``ר דליה מרקס והרב יהורם מזור), ``ברכו: במה להתחדשות התפילה בישראל`` (2010; יחד עם נעמה דפני-קלן ומייק ניצן).
3 תוצאות
keyboard_arrow_up