מבצעים על מאות ספרים כעת באזור המבצעים. הזמנות שיתקבלו מיום חמישי 18.4 יטופלו ויישלחו אחרי חול המועד פסח. אנו מאחלים לכל לקוחותינו חג שמח!
>אחרי המלחמה
מידע נוסף
מו"ל:
בשיתוף:
  • דביר
שנה:
2009
דאנאקוד:
45-211015
ISBN:
978-965-517-493-9
עמודים:
1056
שפה:
משקל:
1300 גר'
כריכה:
כריכה רכה

אחרי המלחמה

תולדות אירופה מאז 1945

תרגום:
תקציר

בשנת 1945 הייתה אירופה מובסת. רוב רובה של היבשת נחרב במלחמה - טבח המוני, הפצצות, כאוס - שטחים רבים במזרח אירופה נשלטו בידי הסובייטים והחליפו עריצות אחת באחרת. כיום ברית המועצות אינה קיימת עוד והמדינות הדמוקרטיות של האיחוד האירופי מגיעות עד רוסיה עצמה. אחרי המלחמה מספר את ההיסטוריה העשירה והסבוכה של אירופה מסוף המלחמה עד מלחמת עיראק ובחירתו של האפיפיור בנדיקטוס השישה–עשר, ומעניק משמעות לתולדותיה ולזהותה של אירופה אז ועכשיו.

מלחמת העולם השנייה הסתיימה אמנם ב– 1945 , אך לפי גישתו של ההיסטוריון טוני ג'אדט, האפילוג של הקונפליקט נמשך זמן רב, ונתן את אותותיו במאה העשרים כולה. ג‘אדט בוחן לעומק את מה שעבר בתקופה זו על המדינות משני עברי מסך הברזל, כשהמערב מתקדם עקב בצד אגודל לעבר המזרח, בעוד המזרח מקיים “שלום בין חומות הכלא“, עד נפילת הקומוניזם ב– 1989 , שסימנה את ראשית הסיכוי לשינוי. ספרו המקיף של ג אדט עוקב אחרי צעדי הקִדמה הגדולים ואינו מתעלם מן הפרטים הקטנים אך החשובים בשנים 2005-1945. המחבר דן גם ביחסים הבעייתיים בין ארצות אירופה לארצות הברית בייחוד אחרי תוכנית מרשל, שתרמה להשבת כבודן של מדינות אירופה. המעקב אחרי מהלכי ההיסטוריה של אירופה, כשתרבות וגיאופוליטיקה שלובות זו בזו למארג אחד תוך שמירה על איזון ובהירות נדירה, הוא הישגו הגדול של המחבר.

ביקורות ועוד

"פרק נוסף המומלץ לקריאה הוא הפרק האחרון, מסה על הזיכרון האירופאי שעוסק בשאלה כיצד זוכרים האירופאים, מדינה אחר מדינה את השואה ומדוע הזיכרון הזה הוא מאפיין בולט כל כך של המדיניות האירופאית ככלל ומדינה ומדינה כפרט." - שבוע הספר, מאת: גדי איידלהייט, דצמבר 2015
הארץ מאת: מנחם קליין, 8.3.10
הארץ, מאת: עדית זרטל, 10.3.10
הארץ, מאת: גידי וייץ, 8/1/2010תגובות על הכתבה
ידיעות אחרונות, מאת משה צימרמן, דצמבר 2009
"נפלא, הישג אדיר. קשה לתאר כיצד אפשר לכתוב טוב יותר ובלשון קריאה יותר על צמיחתה של אירופה מן האפר של 1945. אינני מכיר עוד חיבור על המחצית השנייה של המאה העשרים שמגיע להישג זה... יצירת מופת". איאן קרשו, מחבר הספר "היטלר"
"ספר יוצא דופן, שיש בו ניתוח, התבוננות מקיפה וסינתזה; התייחסות להיסטוריה של היבשת המחולקת כאל שלמות אחת"
 - טימותי גרטון-אש, המוסף הספרותי של ה-Times
"אחד ההישגים הגדולים של אחרי המלחמה הוא ההתמודדות עם הנרטיב המסורתי של ההיסטוריה האירופית מאז המלחמה. בעיניו הבוחנות ובאמצעות שליטתו האדירה בפרטים מראה טוני ג'אדט עד כמה סבוכה, מבלבלת ובלתי צפויה היא הייתה" Sunday Times
הארץ, אוקיינוס של קוקה קולה, מאת: יצחק לאור, ינואר 2010
המלצה באתר נוריתה, מאת: ניר גולגנברג, פברואר 2010