מבצע לכבוד החגים. מבחר גדול של ספרים בהנחות גדולות. בתקופת החגים יתכנו עיכובים במשלוחים. הזמנות שיתקבלו לאחר 13.9 יטופלו לאחר סוכות. שנה טובה ומתוקה, שנת בריאות והצלחה.
מבצע חגים
>האילן והענף
מידע נוסף
מו"ל:
שנה:
1997
דאנאקוד:
45-301066
ISBN:
965-223-940-2
עמודים:
416
שפה:
משקל:
820 גר'
כריכה:
כריכה קשה

האילן והענף

הספרות הערבית החדשה ויצירתם הספרותית הערבית של יוצאי עיראק

בעריכת:
תקציר
ספר זה, היוצא לאור לרגל הגיעו של פרופסור שמואל מורה לגיל שישים, מכיל מחקרים שעוסקים בשלושה תחומים: השירה הערבית המודרנית וזרמיה; המחזה, הרומן במצרים והספרות הדנה בדמותו של היהודי בספרות הערבית; ופעילותם של הסופרים היהודים יוצאי עיראק בתחום השירה, הסיפורת והרומן בעיראק ובישראל. הספרות הערבית המודרנית היא תולדה של תחיית הספרות הערבית הקלסית במאה התשע עשרה וניסיונם של הסופרים, המשוררים והמבקרים הערבים להזרים בה דם חדש על ידי אימוץ ערכי הספרות האירופית החדשה והטכניקה שלה. לעומת זאת, יהודי עיראק שכתבו בשפה הערבית ולמדו שפות אירופיות, בעיקר צרפתית ואנגלית, ניסו לחולל מהפכה בספרות הערבית על ידי חיקוי צורות וז'נרים אירופיים חדשים באמצם את הפרוזה הלירית והשירה הרומנטית של אגודת הקולמוס בניו יורק (1931-1920) מייסודם של ג'בראן ח'ליל ג'בראן ומיכאל נעימה.
היהודים בעיראק התחלקו לשלושה זרמים רעיוניים: פטריוטים עיראקים מבין הפקידות היהודית הגבוהה שתמכו בבית המלוכה, משכילים קומוניסטים צעירים וזרם ציוני שראה את עתידו במדינת ישראל. רק שני הזרמים האחרונים עברו לכתוב בישראל בשפה העברית.
הספר מיועד לחוקרים, לסטודנטים ולכל המתעניין בתחומי הספרות הערבית המודרנית.