מבצעים על מאות ספרים כעת באזור המבצעים. הזמנות שיתקבלו מיום חמישי 18.4 יטופלו ויישלחו אחרי חול המועד פסח. אנו מאחלים לכל לקוחותינו חג שמח!
מבצע אביב
>ההלכה: הקשרים רעיוניים ואידאולוגיים גלויים וסמויים
מידע נוסף
מו"ל:
בשיתוף:
  • מכון ון ליר
שנה:
2012
דאנאקוד:
45-171040
ISBN:
978-965-493-637-8
עמודים:
371
שפה:
משקל:
700 גר'
כריכה:
רכה

ההלכה: הקשרים רעיוניים ואידאולוגיים גלויים וסמויים

תקציר

בספר מכונסים מאמרים פרי עטם של כמה מטובי החוקרים בתחום ההלכה והפילוסופיה של ההלכה. המאמרים חושפים את תפיסת עולמם הגלויה והסמויה של פוסקים שונים ואת דרך התמודדותם עם תרבויות ועם רעיונות חוץ-הלכתיים. יש מהם שהפנימו מושגים 'מהחוץ' ויש מהם שהתמודדו עם 'החוץ' על ידי שימוש חדש במושגים 'פנימיים' של עולם ההלכה. נוסף על כך, המאמרים דנים בזיקה בין אידאולוגיה ובין הפסיקה ההלכתית. הקורא ימצא בהם דוגמאות להשפעתן של אידאולוגיות על ההלכה, בצד טיעונים השוללים מכול וכול את חלקה של האידאולוגיה בחשיבה ההלכתית. בספר גם טמונות תשובות על שאלות כגון האם כוחה של ההלכה בהיותה אנטי-אידאולוגית, ומה עומד ביסוד הטענה שההלכה היא טקסט אידאולוגי.

ביקורות ועוד

"חשבתם פעם האם מאחרי הלכות שבת ישנה אידאולוגיה נסתרת? ספר שיצא לא מכבר מגלה שורה של כותבים שדווקא חשבו על זה, חקרו והחליטו לכתוב על כך. ההלכה: הקשרים רעיוניים ואידאולוגיים גלויים וסמויים הוא ספר הטומן בחובו שורת מאמרים שמנסים להצביע על אידאולוגיה בהלכות חז"ל, אם אכן ישנה כזאת. עורך הספר בהוצאת "מאגנס" הוא ד"ר אבינועם רוזנק ראש החוג למחשבת ישראל באוניברסיטה העברית שמציג מחשבות פתוחות שיתנו לכם לא מעט חומר למחשבה" כיפה, מאת: נטעאל בנדל, פברואר 2013
שבוע הספר, ספטמבר 2012