>"הרוח והכלה"
מידע נוסף
מו"ל:
שנה:
2013
דאנאקוד:
45-831502
ISBN:
978-965-350-128-7
עמודים:
330
שפה:
משקל:
660 גר'
כריכה:
רכה

"הרוח והכלה"

מבוא לתולדות הנצרות הקדומה

תקציר

ספר זה נועד לשמש כלי מעשי ללימוד והבנה של האמונה הנוצרית על היבטיה העיקריים ועל ביטוייה השונים בתולדותיה הקדומות. תוכן שבעת הפרקים הינו כדלהלן, הרקע היהודי של הנצרות, הברית החדשה ומקורות נוספים, התפתחויות היסטוריות (התמודדות עם היהדות הנורמטיבית, עם השלטון הרומי עם כפירים) תורת הקץ והרעיון המשיחי, עבודת הקודש ואוצרותיה התיאולוגיים, מקורותיו והתפתחותו של מוסד הנזירות, הביטוי הארכיטקטוני והאמנותי של האמונה.
המהדורה הנוכחית של ספר זה הנה מהדורה שנייה של הספר "הרוח והכלה" שפורסם בשנת 2007.
לתוכן המקורי של הספר
, שכלל שישה פרקים אשר כל אחד מהם דן בנושא היסטורי או אידאולוגי מסוים, נוסף כעת, בצורתו הנוכחית, פרק חדש, פרק שלוש, שמוקדש כולו להתפתחויות ההיסטוריות של הנצרות הקדומה, דהיינו: סיבות ואירועים שגרמו להפרדה הרשמית של הנוצרים מהיהדות הנורמטיבית, התמודדותם של הנוצרים עם השלטון הרומי, כיבוש אירופה ע"י השבטים הברבריים והשתלטות האסלם בארצות המזרח והמערב.

ביקורות ועוד

קתדרה, מאת: יעקב אשכנזי, גיליון 161, אוקטובר 2016 

"הספר נכתב על ידי נוצרי מאמין, יליד קטלוניה, שלמד במרכזים שונים במערב הקתולי, אבל את הדוקטורט שלו - וזו הנקודה המעניקה לספרו ממד מעניין - כתב, כבר לפני שנים, בהדרכתם של שני חוקרים יהודים בישראל: מיכאל אבי־יונה ודוד פלוסר, ואחרי כן לימד כאן הרבה מאוד שנים." הארץ, מאת: יצחק לאור, ינואר 2014