>מבינים פיזיקה
מידע נוסף
מו"ל:
שנה:
2014
דאנאקוד:
45-005551
ISBN:
978-965-493-780-1
עמודים:
283
שפה:

מבינים פיזיקה

זורמים, גלים ותרמודינמיקה

תרגום:
תקציר

הספר מבינים פיזיקה – זורמים, גלים ותרמודינמיקה הוא הרביעי בסדרה של ספרי לימוד אקדמיים עדכניים בפיזיקה. הסדרה נועדה לענות על הצורך של הסטודנט הישראלי בספרי יסוד בעברית. מבינים פיזיקה מבוסס על ספרם הנודע של הלידיי, רזניק ווקר. הקריאה בספר מסייעת בהרחבה והעמקה של הנושאים הנדונים בהרצאות, ומעודדת את הקורא להתמודד עם בעיות פיזיקליות, החל בבעיות יומיומיות, עבור למודלים פשוטים ועד למערכות חוקים המתארים בדיוק רב את המציאות שבה אנו פועלים.

בין השאר, הספר עוסק בנושאים הבאים: עקרון פסקל, עקרון ארכימדס ומשוואת ברנולי, גלים מכניים וגלי קול, חוקי התרמודינמיקה, התורה הקינטית של הגזים ואנטרופיה.בנוסף, נסקרים יישומים הנדסיים רלוונטיים כמו: חיישני לחץ, מנופים הידראוליים, מנועי חום ומקררים.

התרמודינמיקה הִנה החלק היפה, החשוב, המעניין והשימושי שמייצג את הפיזיקה כולה. היא אחת ממעט התיאוריות הבסיסיות המספקות לנו תמונת עולם ייחודית שנוצרה על ידי האדם במטרה להבין את טבע.  בשל כך שמחתי כשנוכחתי לדעת שהפרויקט המבורך של הקורס יסודות הפיזיקה מאת הלידיי, רזניק וּווֹקר חי ובועט ואף ממשיך עם כרך חדש. בכרך זה נפרסת התיאוריה של החום – תורת התרמודינמיקה. זהו ספר שנחשב לאחד מהאיכותיים ביותר מבין ספרי הלימוד בפיזיקה כללית והוא נלמד בקורסים הניתנים לסטודנטים במדעים ובהנדסה באוניברסיטאות ובמכללות בארצות הברית ובעולם כולו. הספר מתאפיין בבהירותו וברמתו הגבוהה וככזה הוא מקובל ואהוב על המרצים והסטודנטים כאחד.

ביקורות ועוד
"'מבינים פיזיקה'... הוא גם בהיר (סיפורי), גם קומוניקטיבי (מעודד קריאה ומתוקשב בשיטה של הוראה בזמן אמת) וגם עדכני (מדגיש את האלמנט הצפיתי והניסויי). מרצים ממוסדות שונים (60 בסך הכל) הסתנכרנו על פי הספר, וסנכרנו אותו בחזרה בכדי שהוראת הפיזיקה עבור קורסי היסוד תהיה אחידה ויעילה, ומתוך כונה לספק עבור התלמידים חומר יאה." - סוכן תרבות, מאת: אבי לבקוביץ', נובמבר 2010