הוצאת מאגנס ממשיכה לתת שירות גם בימים אלו, אך במתכונת מצומצמת. ניתן לבצע הזמנות באתר ולקבל משלוחים. נעדכן בכל שינוי לפי הצורך. האוניברסיטה סגורה, ולכן נבקש בעת ביצוע הזמנה לא לבחור באפשרות איסוף עצמי. יש לברר מראש גם לגבי שירות צ'יטה המפנה חבילות לבתי עסק. באיחולי בריאות טובה, צוות מאגנס
חיפוש מתקדם
>שם יהו-ה
מידע נוסף
מו"ל:
שנה:
2019
דאנאקוד:
45-171080
ISBN:
978-965-7763-77-3
עמודים:
296
שפה:
משקל:
600 גר'
כריכה:
רכה

שם יהו-ה

משמעותו של שם האל במקרא, בספרות חז"ל ובמחשבה היהודית בימי הביניים

תקציר

שם יהו-ה הוא מאבני היסוד של השפה הדתית במסורת היהודית: הוא משמש כמייצג הלשוני המובהק של האל בעולם הזה, ולעתים אף כאייקון שלו. לפיכך אין פלא שמעטים הם החיבורים הפרשניים או ההגותיים במסורת היהודית שנעדרת מהם התייחסות לשם יהו-ה, ולו בקיצור. ספר זה הוא המונוגרפיה המחקרית הראשונה שעוסקת בתולדות הפרשנות לשם זה בשיטתיות ועל פני מנעד של תקופות וסוגות כתיבה.

שם יהו-ה פורס את תיאולוגיית-השם במסורת היהודית בשלושה פרקים מרכזיים: המקרא, ספרות חז"ל וההגות היהודית הפילוסופית והמיסטית בימי הביניים (קודם לספר הזוהר). על בסיס מפתח פילוסופי נחשפת הפרשנות לשם יהו-ה כמאמץ רב-דורי שמנע משני דחפים השלובים זה בזה: השאיפה לדבר על אודות האל והרצון לדבר אליו. פרקי הספר מראים כיצד יהודים פירשו את שם יהו-ה מתוך ניסיון למפות את תחומה של מערכת היחסים בין האדם לאל ולקבוע עד כמה יכולים המאמינים לעשות שימוש בשפה כדי להרחיב את הנוכחות האלוהית בחייהם.