לרגל חג הספר העברי מבצע 1+1 - קנו ספר אחד וקבלו את השני ב מ ת נ ה (בכפוף לתנאי המבצע)
חיפוש מתקדם
>עושים לשם שינוי
מידע נוסף
שנה:
2011
דאנאקוד:
45-002161
ISBN:
978-965-540-172-1
עמודים:
182
שפה:
משקל:
600 גר'
כריכה:
רכה

עושים לשם שינוי

על יזמים חברתיים בישראל

תקציר
"תיעוד פועלם של ישראלים מיוחדים במינם התורמים לחברה הוא מרתק וחשוב מאין כמותו.
באקדמיה, כמו במקומות אחרים, הנטייה היא להתמקד ולפתח את המבט הביקורתי. ספר זה מציג  צד אחר של החברה הישראלית- את אלה, שבצד ביקורת חברתית נוקבת, עושים למען הקהילה, ואינם נחים. אלו הם מחוללי השינוי, אזרחים מן היישוב הפועלים כמנהיגים ומצביאים.
החברה הישראלית, שמרכיב הקולקטיביות ושותפות הגורל היה כה חזק ודומיננטי בה משחר קיומה, התכנסה בעשורים האחרונים אל תוך קונכיית האני האינדיבידואלי, אל כמעט האלהה של רעיון המימוש העצמי. ספר זה עצמו עשוי לתרום לשינוי פני הדברים."
פרופ' אהרן שי
רקטור, אוניברסיטת תל אביב

"ספר זה מתאר דרכים של מחדשים חברתיים בישראל להצלחה במפעליהם. מחדשים חברתיים מדהימים ממש. הספר מזמין אותנו בתחילה להכיר אנשים אלה ולעקוב אחר מעשיהם, ומשם לזהות את המשותף ביניהם... מטרתו של הספר להרבות עשייה. מי ייתן, שקוראיו ינחלו וינחילו לאחרים את רעיון הלמידה המתמשכת בעבודה עם האחר."
פרופ' יונה רוזנפלד, מפתח שיטת למידה מהצלחות, חתן פרס ישראל לחקר העבודה הסוציאלית

"הספר שאותו אנו אוחזים בידינו עכשיו, מכיל מילים. אך המילים מחוברות למעשים, והאנרגיה המיטיבה של מעשים אלה מצליחה איכשהו לפרוץ מבין הדפים, וממש לגעת בנו, הקוראים. האנשים המיוחדים שמוצגים בספר השכילו ליצור מרחבים מיטיבים בעבור החברה שבה הם חיים. גיבורי הספר פועלים בהווה, אך מביטים לעתיד, ומעצבים אותו, פשוטו כמשמעו.
מה מייחד אותם? מהו אותו חלק בנו, המרגיש כמיהה להיות כמותם? כיצד נוכל להגשים חזון בחיי המעשה ולקדם תיקון חברתי אמיתי בישראל שיהפוך אותנו מחברה המדשדשת בהישרדות לחברה צופה פני עתיד?
ספר זה מציע דרך. דרך אחרת. קריאה בו היא בגדר חובה לאנשי חזון ומעשה כאחד."
השופט (דימ.) שלמה שהם, נציב הדורות הבאים בכנסת לשעבר