חודש הספר הגיע! עכשיו באתר מבצע 1+1 ומבצעים נוספים, מאות ספרים מעניינים מחכים לכם באזור המבצעים
1+1
>הזנת בעלי חיים
מידע נוסף
מו"ל:
שנה:
1982
דאנאקוד:
45-421001
ISBN:
965-223-387-0
עמודים:
768
שפה:
מהדורה:
שנייה מתוקנת ומורחבת 1992
משקל:
1320 גר'
כריכה:
כריכה קשה

הזנת בעלי חיים

תקציר

בספר מסוכמות ידיעותינו על הזנת בעלי-החיים של המשק, מעלי-גירה (בקר, כבשים ועזים) ועופות, שהם בעלי-חיים חד-קיבתיים.
בחלק הראשון של הספר נידונים מרכיבי המזון כגון חלבונים, שומנים, פחמימות, מינראלים וויטמינים, תכונותיהם התזונתיות, עיכולם, ספיגתם והמסלולים המטאבוליים העוברים עליהם באברי הגוף. מודגשים ההבדלים העקרוניים הקיימים בדבר דרכי ניצול המזון בין מעלי-גירה לבין חד-קיבתיים; דיון השוואתי זה יעמיק גם את הבנת הקורא המתעניין בסוג אחד של בעלי-חיים בלבד.
חלקו השני של הספר עוסק בהיבטים הכמותיים של ההזנה: עקרונות, ההערכה האנרגטית של המזון, תצרוכתם של בעלי-החיים בחומרים מזינים ובאנרגיה ליעדים השונים כגון ייצור בשר, חלב וביצים.
למהדורה השנייה המורחבת של הספר נוסף נספח המפרט את הישגי המחקר והמתאר באופן מקיף את ההיבטים הביוכימיים והפיסיולוגיים של התזונה.
הספר מבוסס על הרצאות שהרצה המחבר במשך 25 שנים לפני תלמידים בפקולטה לחקלאות ברחובות. הוא נועד להיות ספר לימוד לסטודנטים מתחילים ומתקדמים בחקלאות, וכן ישמש רופאים וטרינארים, טכנולוגים ותעשיינים של מזון, מדריכים בענפי החי, מגדלי בקר, צאן ועופות ויצרני המספוא, שידיעה להם ביסודות הכימיה והביוכימיה. בספר ימצאו ודאי עניין גם ביוכימאים, חוקרים במדעי הרפואה, רופאים ומומחים בתזונת האדם.