הוצאת מאגנס ממשיכה לתת שירות גם בימים אלו, אך במתכונת מצומצמת. ניתן לבצע הזמנות באתר ולקבל משלוחים. נעדכן בכל שינוי לפי הצורך. האוניברסיטה סגורה, ולכן נבקש בעת ביצוע הזמנה לא לבחור באפשרות איסוף עצמי. יש לברר מראש גם לגבי שירות צ'יטה המפנה חבילות לבתי עסק. באיחולי בריאות טובה, צוות מאגנס
חיפוש מתקדם
מבצע אלקטרוני
>תולדות השירה העברית בספרד הנוצרית ובדרום צרפת
מידע נוסף
מו"ל:
שנה:
1997
דאנאקוד:
45-005680
ISBN:
978-965-7759-17-2
עמודים:
784
שפה:

תולדות השירה העברית בספרד הנוצרית ובדרום צרפת

בעריכת:
תקציר
כרך זה, שהוא המשכו של 'תולדות השירה העברית בספרד המוסלמית' לשירמן, שהופיע בשנת תשנ"ו, מתאר את תולדות השירה העברית בספרד למן אמצע המאה הי"ב ועד סוף המאה הט"ו. התיאור, פרי עטו של אחד מגדולי החוקרים שפעלו בקרבנו, מעביר לעיני הקורא גלריה עשירה של משוררים ומספרים שהמשיכו ביצירתם את מסורתה הכבירה של הספרות העברית האנדלוסית, מתוך שהם מעצבים אותה מחדש במידות שונות של תעוזה ומקוריות על פי טעמם הספרותי המיוחד. הספר דן בהרחבה ולעומק בכמה מן היוצרים המרכזיים של התקופה, אבל הוא פוקד לידם גם עשרות מחברים שנשתכחו מן הלב במרוצת הדורות. ככל חיבוריו של שירמן הספר מצטיין ברחבותו המפולשת, במלאותו השופעת ובסגנונו הבהיר והנינוח. סגולות אלו, ורבות כיוצא בהן, קובעות לספר מקום של כבוד במדף ספרי המחקר הקלסיים של תרבותנו.
הספר על שני חלקיו נערך, עודכן, הושלם ולווה בהערות בידי פרופסור עזרא פליישר, מבחירי תלמידיו של המחבר, מנהל המפעל לחקר השירה והפיוט בגניזה מיסודה של האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים.