חודש הספר הגיע! עכשיו באתר מבצע 1+1 ומבצעים נוספים, מאות ספרים מעניינים מחכים לכם באזור המבצעים
בהנחה
>מבינים פיזיקה מודרנית
מידע נוסף
מו"ל:
בשיתוף:
  • המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה
שנה:
2012
דאנאקוד:
45-401024
ISBN:
978-965-493-658-3
עמודים:
307
שפה:
משקל:
1100 גר'
כריכה:
רכה

מבינים פיזיקה מודרנית

לקורסי מבוא למהנדסים ומדענים

בעריכת:
תרגום:
תקציר
מבינים פיזיקה מודרנית הוא הספר השלישי בסדרה "מבינים פיזיקה", ונכתב על ידי מחברים מובילים בתחום. הספר עוסק במרבית הנושאים הנדונים בקורס השלישי בלימודי היסוד בפיזיקה במוסדות להשכלה גבוהה, ונועד לענות על הצורך של סטודנטים לקרוא על נושאים פיזיקאליים עדכניים בשפת אם. ניתן למצוא בספר סוגיות שעצבו את הפיזיקה והמדע החל מתחילת המאה העשרים ועד ימינו. בין השאר, נדונים נושאים כגון: תורת היחסות הפרטית, תורת הקוונטים, פיזיקה אטומית, מוליכים למחצה, לייזרים, פיזיקה גרעינית ופיזיקה של חלקיקים יסודיים. בספר מוצגות בעיות עדכניות ופתרונן, בדגש על תהליכי חשיבה והצגת רעיונות מדעיים המובילים לפתרון. שפע של איורים ותרשימים תומכים בתהליך הלמידה בכל אחד מעמודי הספר, ההופכים אותו לבהיר ונוח להבנה גם כאשר מדובר ברעיונות פיזיקאליים מופשטים.

"הספר נועד לקורסי מבוא בפיזיקה הניתנים לסטודנטים למדעים ולהנדסה בתחילת לימודיהם האקדמיים. קיימת חשיבות להופעת הספר, שהרי אין ספרי לימוד בעברית בפיזיקה ברמה אקדמית בהיקף ובאיכות שכזאת... מחברי הספר מרבים בהסברים שיכולים להוביל להכרות שיטתית של הפיזיקה המודרנית, מושגיה ויישומיה הבסיסיים בטכנולוגיה ובתחומים שונים... הספר עשיר במגוון נושאי התוכן, הדגמות בהירות, דוגמאות לבעיות מבוא ודרכי פתרונן, שאלות, תרגילים, סיכומים, הערות ועוד. איכות הספר ותכניו הם תוצאה של מסורת ופיתוח הנמשך כבר לאורך עשרות שנים... אינני מכיר ספר לימוד אחר, הכתוב בשפה העברית, שיכול להתחרות במימדים אלו עם ספר זה". (פרופ' יגאל גלילי, ראש המחלקה להוראת המדעים, האוניברסיטה העברית בירושלים)

ספר קורס
ביקורות ועוד
"'מבינים פיזיקה'... הוא גם בהיר (סיפורי), גם קומוניקטיבי (מעודד קריאה ומתוקשב בשיטה של הוראה בזמן אמת) וגם עדכני (מדגיש את האלמנט הצפיתי והניסויי). מרצים ממוסדות שונים (60 בסך הכל) הסתנכרנו על פי הספר, וסנכרנו אותו בחזרה בכדי שהוראת הפיזיקה עבור קורסי היסוד תהיה אחידה ויעילה, ומתוך כונה לספק עבור התלמידים חומר יאה." סוכן תרבות, מאת: אבי לבקוביץ', נובמבר 2010