>האמת של הרפואה המדעית
מידע נוסף
מו"ל:
שנה:
2008
דאנאקוד:
45-431038
ISBN:
978-965-493-315-5
עמודים:
448
שפה:
משקל:
850 גר'
כריכה:
קשה

האמת של הרפואה המדעית

תקציר

הספר האמת של הרפואה המדעית מנסה להתמודד עם אחת הבעיות המרכזיות של הרפואה המודרנית: הקצב המהיר של התחלפות האמיתות העומדות ביסוד הפרקטיקה הרפואית. אמיתות בלתי יציבות הן מקור לספקות וחששות בקרב רבים מן העוסקים במקצוע הרפואה. יתרה מזאת, הן אחת הסיבות העיקריות למשבר האמון בין הרופא לחולה.

הסוגיות המשמשות בסיס לדיון תיאורטי מעמיק מעסיקות את עולם הרפואה ועומדות במרכז הדיון הציבורי: טיפול במחלת העורקים הכלילים, טיפול בקצרת הסימפונות, טיפול הורמונלי בנשים בבלות, גילוי מוקדם של סרטן השד, טיפול התרופתי בסוכרת, מניעה של רעלת הריון, טיפולים החדשים בטרשת נפוצה, שימוש בלב מלאכותי, רפואה מדעית וחלופית, רפואה ודת.
פרקים מיוחדים מקדיש המחבר לסוגית הטיפול באריאל שרון, ולמסיבת העיתונאים על מצב בריאותו של אהוד אולמרט.

' הספר הצליח לארגן ולהביא את שלבי המחקר וההיסטוריה של התפיסות הרפואיות השונות בצורה בהירה שלא נראתה קודם לכן וזהו ספר יסוד באפידמיולוגיה קלינית.
אין לי ספק כי הספר יעניין את כל העוסקים ברפואה, בסיעוד ובקבלת החלטות, שלא לדבר על עורכי דין ומשפטנים ואנשי מנהל רפואי'. פרופ' יואל דונחין, הדסה, ירושלים

ביקורות ועוד

MEDICINE מאת: פרופ' עמוס קורצין מאי 2009


"...הספר קריא ומרתק, מפרט את תולדות ההתקדמות הרפואית-מדעית במחלות רבות ומלווה בסיפורים ובאנקדוטות את הנקודות שאותן הוא מבקש להדגים.
ההקדמה לספר כוללת סקירה מעמיקה של התפתחות חקר האמת ברפואה...אני ממליץ בכל לב על קריאת ספר זה לעמיתי הרופאים ולקובעי מדיניות הבריאות בארץ."(מתוך מגזין MEDICAL מאת: פרופ' מנחם פיינרו, ינואר 2009)


חברה ורווחה, מאת מיכל סופר, אוקטובר 2008

"…an extremely readable and fascinating review of clinical epidemiology and its principles, but with a case history approach that is absolutely fascinating. It sounds almost silly to say, but in many parts, I found the book almost to be a page-turner of profound literary skill combined with historical depth". Alfred I. Neugut, MD, PhD, Columbia University