חודש הספר הגיע! עכשיו באתר מבצע 1+1 ומבצעים נוספים, מאות ספרים מעניינים מחכים לכם באזור המבצעים
בהנחה
>הנה: עברית מקראית בדרך המעשית (3 כרכים)
מידע נוסף
מו"ל:
שנה:
2017
דאנאקוד:
45-351094
ISBN:
978-965-493-607-1
עמודים:
920
מהדורה:
חדשה 2017
משקל:
2650 גר'
כריכה:
רכה

הנה: עברית מקראית בדרך המעשית (3 כרכים)

כרכים א + ב + ארגז כלים

מאת:
תקציר

ספר קורס.
הנה, עברית מקראית בדרך המעשית , הוא ספר לימוד לדוברי אנגלית המיועד הן לרמה האקדמית והן לכיתות לימוד שאינן אקדמיות, כמו גם ללומד העצמאי.
הנה מציע תוכנית לימודים חדשנית, ומאזן את שני המרכיבים הכרחיים בהוראת מבוא לכל לשון: הצגת אוצר המלים והדקדוק השכיחים, ודרוג החומר באופן המאפשר הוראה ולמידה קלות יותר. הדגש מושם על הצגת התמונה הרחבה של העברית המקראית והתנהגותה, כמו גם על הקניית המיומניות והכלים הטובים והיעילים ביותר, שיאפשרו לתלמידים לגשת בהקדם לטקסטים ברמת קושי סבירה. תלמידים שיסימו את תוכנית הנה ימצאו חלק ניכר ביותר מן הטקסטים המקראיים, בפרוזה ובשירה, פתוחים לפניהם.
לכל אחד מן הנושאים הנלמדים, ניתנות בהנה דוגמאות רבות של פסוקים מקראיים המלוות בתרגומים לאנגלית ממקורות שונים. הנה כולל בתוכו מספר רב של תרגילי תרגום ותשובות עבורם בסוף כל כרך.
כרך א מתחיל בהצגת הנושאים הדקדוקיים היסודיים שאינם מותנים על ידי הפועל. רק אחר כך מוצגות צורות הפועל העקריות: צורת התחילית (יקטל ) וצורת הסיומת (קטל) בבנין קל על גזרותיו השונות.
כרך ב מציג את המקור המחלט והנטוי, הציווי והבינוני בבנין קל, וממשיך בהצגת הבנינים הנותרים על צורותיהם וגזרותיהם השונות.
ארגז הכלים כולל בתוכו רשימות מלים שכיחות (שמות, מלות יחס, פעלים) על נטיותיהם, כמו גם לוחות נטיה מאירי עינים של פעלים מיצגים. ארגז הכלים כולל גם טבלאות ניתוח שמושיות (לפעלים, מלות יחס ופעלים).


לחצו כאן לפרטים נוספים, הקדמה, תוכן העניינים, דוגמאות שעורים וכלים ועוד.

עדויות משתמשים:

"אני משתמשת בספר הִנֵּהעברית מקראית בדרך המעשית מאת רחל חלבה, באוניברסיטת צפון טקסס, ולדעתי הוא הספר המתאים ביותר לרמת המתחילים באוניבסיטאות ובבתי ספר תיאולוגיים.
הספר הכולל שני כרכים מאורגן בצורה הגיונית, וכתיבתו נהירה. הבחירה להתחיל במשפטים שמניים ורק מאוחר יותר להציג את מערכת הפועל וזמניו היא חדשנית ומרעננת.
בספר אין הקניית הקריאה וכבר בשיעור הראשון לומד התלמיד איך להשתמש במילון מקראי. הספר מקנה כלי עבודה להתמודד עם טקסט מקראי כבר בשלבים הראשונים בעזרת שימוש במילון, ובעזרת טבלאות המאורגנות בכרך נוסף הנקרא ארגז כלים.
ב
חירת המילים מבוססת על רשימות שכיחות והדוגמאות והתרגילים בספר הם חלקי פסוקים מהמקרא כבר מהשיעור הראשון. בספר יש שפע של דוגמאות תרגילים העוזרים לתלמיד להפנים את החומר הנלמד. הספר יכול להתאים גם ללמידה עצמית ובסוף הספר יש תשובות לכל התרגילים.
בכל סוף סימסטר תלמידי קבלו קטע סיפורי מהמקרא שהסתמך על החומר הנלמד בסימסטר והיו צריכים לתרגם את הקטע בעזרת מילון וארגז הכלים. נדהמתי מהישגיהם. אחרי ארבעה התלמידים יכלו לתרגם טקסט סיפורי הכולל את כל הזמנים, והבניינים העיקריים. הצלחת התלמידים מעידה על מידת האפקטיביות של ספרה של רחל חלבה." -
רות פרקר. אוניברסיטת צפון טכסס

מאמרים מאת רחל חלבה

ביקורות ועוד

2018 ?The Moffet Institute, Why Biblical Hebrew for Day School Teachers
Israeli Plan, אוקטובר 2015 (סינית)

רשת ב', רגע של עברית, רחל חלבה, מאי 2015

Society of Biblical Literature, מאת: ג'ון אנגל, 2013 

The expository times, מאת: קרטיס פיטרס, אוגוסט 2013

"זהו אפוא ספר ללימוד שפה ברוח ספרי לימוד לשפות מודרניות. דרך טיפול כזאת היא חדשה לגמרי כשמדובר בספרי לימוד לעברית המקראית. היתרון בה הוא כמובן העיגון בטקסט או בפסוקים שמובאים כאן, עובדה שמקנה ללימוד רלוונטיות. הדוגמות אינן מומצאות אלא לקוחות מהטקסט המקראי עצמו."
-הד האולפן החדש, מאת: רבקה בילבוים, 2013

H Netby Jennifer Noonan, November 2012

AJL Reviews, Suzanne Smailes, May 2012