>חיות בר בעיר ובכפר
מידע נוסף
שנה:
2020
דאנאקוד:
45-005990
ISBN:
978-965-599-175-8
עמודים:
168
שפה:

חיות בר בעיר ובכפר

תקציר

קצב גידול האוכלוסייה במדינת ישראל הוא הגבוה ביותר מבין המדינות המפותחות וצפיפות האוכלוסייה בה היא השנייה בגודלה. בשל כך מתחולל בארץ תהליך מהיר של גידול ניכר של השטחים המבונים על חשבון השטחים הפתוחים, אשר דוחק את רגלי תושבי המקום מקדמת דנא - חיות הבר וצמחי הבר. רובם נכחדים או נוטשים, אבל חלקם מסתגלים לחיים בקרבת האדם ונותרים בתוך יישובי האדם ובשוליהם.

הספר שלפניכם, מתאר את חיות הבר החיות ביישובי אדם בישראל ואת החיכוך ההולך וגדל בינן ובין האדם, ומצביע על הצורך הדחוף בקביעת מדיניות באשר ליחס הראוי לשכנינו אלה. בספר מציע יורם יום-טוב - הן מתוך חוויותיו האישיות כתושב המרחב העירוני והן מעשרות שנים של לימוד ומחקר בתחום כאחד מבכירי הזואולוגים בארץ - רקע רחב על הנושא, המהווה בסיס מצוין לדיון בדרכי ההגנה על חיות הבר בעיר ובכפר.

ביקורות ועוד

אקולוגיה וסביבה - כתב עת למדע ולמדיניות הסביבה, "הטבע העירוני בצל צמיחת מגה-ערים בישראל", מאת: עמיר בלבן, אפריל 2021
"... תיאור יפה של חיי השפנים בשכונות הצפוניות המזרחיות של ירושלים, לשם הגיעו עוד לפני חדירתם למרכז העיר, יכול הקורא למצוא בספרו החדש והמעניין של פרופ' יורם יום־טוב: "חיות בר בעיר ובכפר". הספר מומלץ לכל חובב טבע, ובעצם לכולנו, כי בימים אלה משוטטות יותר ויותר חיות בר במשכנות האדם, וגם בערים הגדולות." - ידיעות אחרונות, "שפן הסלע", מאת: מאיר שלו, יוני 2002