חודש הספר הגיע! עכשיו באתר מבצע 1+1 ומבצעים נוספים, מאות ספרים מעניינים מחכים לכם באזור המבצעים
>לחלק את הארץ
מידע נוסף
שנה:
2008
דאנאקוד:
45-001945
ISBN:
9789654078894
עמודים:
373
שפה:
משקל:
700 גר'
כריכה:
רכה

לחלק את הארץ

תקציר

בשישים שנותיה ידעה מדינת ישראל יותר משלושים ממשלות. אי היציבות השלטונית מהווה  איום של ממש על יציבות המשטר הדמוקרטי בישראל ומקשה עד למאוד על תפקודם היעיל של רשויות השלטון. רשות מבצעת שתוכל למשול ביעילות, לנהל מדיניות ארוכת טווח ולקדם הלכה למעשה אינטרסים ציבוריים יאה אמנם לכל מדינה דמוקרטית, אך נדמה שהיא חיונית במיוחד למדינת ישראל לנוכח משבר המשילות הפוקד אותה בשנים האחרונות. התורמים לאסופת מאמרים זו שקיבץ ד"ר ארז כסיף, מצביעים על שיטת הבחירות הארצית-יחסית הנהוגה בישראל כמכשול משמעותי ביותר המונע את כינונן של ממשלות יציבות המתפקדות ביעילות, ונוטים להציע כחלופה לשיטה זו את שיטת הבחירה האזורית.

אסופת המאמרים מחולקת לארבעה שערים, וכל אחד מהם מטפל בהיבט אחר של סוגיית הבחירה האזורית: (1) היבטים ערכיים־פילוסופיים של שיטות בחירה בראי הרעיון המדיני; (2) היבטים אמפיריים כלליים הנוגעים לנושא שיטות הבחירה; (3) סוגיות ספציפיות הקשורות לשאלת ישימותה של שיטת הבחירה האזורית במדינת ישראל; (4) דיון בנושא שיטת הבחירות שהציע אהרון נתן: שיטת 'הייצוג השלם', כפתרון ראוי למשברי משילות של מערכות פוליטיות.

כל אזרח ישראל 'אכפתי', כל סטודנט העוסק בלימוד מדעי־המדינה, היסטוריה, תקשורת וסוציולוגיה פוליטית, וכן כל אדם סקרן ונאור באשר הוא, יכולים למצוא עניין רב באסופה זו. 

  • ספר מודפס
    $28
    $31
הנחת אתר ספר מודפס
$31 $28
הוספה לסל