מבצעים על מאות ספרים כעת באזור המבצעים. הזמנות שיתקבלו מיום חמישי 18.4 יטופלו ויישלחו אחרי חול המועד פסח. אנו מאחלים לכל לקוחותינו חג שמח!
מבצע אביב
>למידה בדרך החקר: אתגר מתמשך
מידע נוסף
מו"ל:
שנה:
2006
דאנאקוד:
45-231044
ISBN:
965-493-243-1
עמודים:
348
שפה:
משקל:
480 גר'
כריכה:
רכה

למידה בדרך החקר: אתגר מתמשך

בעריכת:
תקציר
למידה בדרך החקר פירושה חיפוש תשובות לשאלות כאשר הלומד פעיל בהבניית הידע שלו, כלומר, יוצר תובנות חדשות תוך הפעלת מגוון אסטרטגיות חשיבה.
הלמידה וההוראה בדרך החקר רווחת במערכת החינוך בישראל ולכאורה היא ידועה ומוכרת. עם זאת, תלמידים ומורים העובדים בגישת החקר מדווחים על קשיים ותסכולים רבים. לעתים קרובות מאמץ בית הספר סממנים חיצוניים של החקר , כגון הגשת עבודה, ומזניח את המאפיינים המהותיים יותר של החקר, כגון חשיבה מעמיקה. בעקבות זאת, מסולפת המטרה המרכזית של הלמידה . כתוצאה מכך מתעוררת ביקורת כלפי עצם הגישה במקום לבקר את האופן בו היא מיושמת ולחשוב איך ניתן לשפרה. המתח שבין העיסוק הנרחב בדרך החקר מחד ובין הקשיים הכרוכים ביישום דרך הוראה זו מאידך דורשים לפיכך בירור מעמיק.
ההוראה והלמידה בדרך החקר, והקשיים הכרוכים ביישומם, נדונים בהרחבה ובהעמקה בקובץ זה. הכותבים - חוקרים ישראלים פורצי דרך גם בקנה מידה בין-לאומי - מאירים היבטים תאורטיים ומעשיים של הוראה ולמידה בדרך החקר, מציגים ניסיונות חינוכיים חדשניים ומביאים מחקרים עדכניים.
אנשי חינוך, חוקרים, סטודנטים, פרחי הוראה, הורים – כל מי שרואה בחינוכו, בהשכלתו ובטיפוח חשיבתו של הדור הצעיר אתגר מתמשך – יגלה עניין בקובץ זה.
ביקורות ועוד

"בסופו של דבר השאלה היא מהי הפילוסופיה החינוכית שלך. אם אתה מאמין בלמידה משמעותית, בחופש ללמוד, ביכולתם של התלמידים לחקור, לחשוב ולהבין, אתה בצד של למידה בדרך החקר ותעשה כל מאמץ לקיים אותה..." - הד החינוך, אפריל 2013
"[...] מורים בחטיבה העליונה ואנשי מקצוע בתחום החינוך וההוראה ימצאו את הספר הזה מאלף ושימושי מאוד [...]" המלצה באתר נוריתה, מאת: נצחיה פלג, ינואר 2009
דפים, גיליון 45, ביקורת מאת יוסי נוסבוים, מאי 2007